Prihlásenie používateľa

Top  Previous  Next

Na ľavej strane úvodnej stránky v sekcii Prihlásenie sa nachádza pole pre zadanie používateľského mena a hesla s potvrdzovacím tlačidlom Prihlásenie.

ic_poznamka

Prihlasovacie údaje získa používateľ spôsobom popísaným v kapitole Registrácia používateľov.

0_Prihlaseni_uzivatele

obr. Prihlásenie používateľa

 

Po úspešnom prihlásení sa zobrazí stránka Moja zóna. V hlavičke stránky je uvedené meno prihláseného používateľa, ktoré funguje ako odkaz na stránku Profil používateľa a odkaz Odhlásiť pre odhlásenie používateľa z aplikácie.

ic_poznamka

Po odhlásení je používateľ presmerovaný na úvodnú stránku aplikácie.

0_Uspesne_prihlaseni

obr. Úspešné prihlásenie

 

ic_upozorneni

Počet súčasne prihlásených používateľov je limitovaný počtom povolených licencií. Pokiaľ príde k ich vyčerpaniu, prihlásenie ďalšieho používateľa je systémom odmietnuté a používateľovi sa zobrazuje príslušné hlásenie.

 

Čo robiť, keď používateľ zabudne heslo?

Pokiaľ používateľ zabudne heslo, je možné si vyžiadať nové heslo pomocou odkazu Zabudli ste heslo?. Zobrazí sa stránka Neprihlásený používateľ, v ktorej musí používateľ zadať svoje platné používateľské meno (používané na prihlásenie do aplikácie) alebo e-mailovú adresu (evidovanú v rámci registrácie používateľa). Po kliknutí na tlačidlo Poslať nové heslo je na e-mailovú adresu používateľa odoslaná správa umožňujúca jednorazové automatické prihlásenie do aplikácie, kde si nastaví svoje nové heslo.

ic_upozorneni

Ako používateľské meno, tak aj e-mailová adresa je overovaná voči údajom registrovaným v systéme.

0_Zabudli_ste_heslo

obr. Zabudli ste heslo?